Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-07-10 14:38:50

Esenyurt Belediyesi Çocuk Üniversitesi’nde eğitimler başladı

Esenyurt Belediyesi Çocuk Üniversitesi’nin eğitimleri devam ediyor. 2011-2017 yılları arasında doğan çocukları kapsayan yaz dönemi eğitim programında uzay bilimleri, yaşayan matematik, İngilizce gibi dersler yer alıyor.

Alanında uzman öğretmenlerin verdiği eğitimlerde teorik bilgilerin yanı sıra deneyler de yapılarak öğrenmede kalıcılık amaçlanıyor. Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer’in öncülüğünde üniversitelerle imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde verilen eğitimlerle çocukların bilişsel ve zihinsel gelişimine katkı sunuluyor.

Çocuk Üniversitesinde matematik dersi öğretmeni olarak eğitim veren Demet Yavuz, Esenyurtlu çocukların her zaman yanında olacaklarını ifade ederek şunları söyledi:

“Üniversitemizde çocuklarla beraber hem eğlenerek hem de öğrenerek verimli çalışmalar yapıyoruz. Yaz dönemi eğitimlerini de bu şekilde tamamlayacağız. Burada amacımız çeşitli aktiviteler yaparak derslerimizi eğlenceli hale getirip, çocuklarımızın öğrenmelerinde kalıcılık sağlamak. Ayrıca bazı çocukların matematik dersine olan ön yargılarını da ortadan kaldırmış oluyoruz.” 

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 siyasetten.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.