Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-06-05 13:25:20

Başkan Büyükkılıç: “Bünyan’da altyapıyı güçlendirecek 4 milyon TL’lik yatırım yapıyor"

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Bünyan ilçesinde daha güçlü altyapı için muhtelif mahallelerde 4 milyon TL yatırım bedeli ile kanalizasyon şebeke hattı imalatının tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti.

Kent merkezinin yanı sıra tüm ilçelerde yaz aylarının gelmesi ile birlikte çalışmalarını daha da hızlandıran Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, tüm ilçelerde revizyona giderek bölge halkına hak ettiği hizmeti ulaştırıyor.

Bu kapsamda KASKİ, sorunlarından arındırılmış kaliteli ve sağlıklı altyapı hedefiyle Bünyan ilçesinde yerleşim yerlerinin ihtiyacı olan altyapıyı kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanarak aktif hale getiriyor.

Yapım işi kapsamında muhtelif mahallelerde 200, 300, 400 mm çapında yeni nesil koruge borular ile toplam 3 bin 300 metre kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştiriliyor.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, kent genelinde altyapı hizmetlerinin titiz bir şekilde yürütüldüğünü belirterek, en yakın ilçe ile en uzak ilçe arasında bir fark olmadığını, tüm çalışmaların eşit hizmet anlayışı ile sürdürüldüğünü belirtti.

Kayseri’yi geleceğe taşıyabilmek için günübirlik değil uzun soluklu projeler ile özellikle altyapıda geleceği esas alarak yatırımlar yapmayı planladıklarını belirten Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sağlıklı bir kentleşmede altyapıyı iyi yönetmek çok önemlidir. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz önemli yatırımlar ile kentimizin yakaladığı başarılı ivmeye destek oluyoruz. Tüm gayretimiz; gelecek nesillerimize daha temiz bir çevre, sağlıklı ve yaşanabilir bir dünya bırakabilmek. Bu kapsamda KASKİ’miz, Bünyan’da altyapıyı güçlendirecek 4 milyon TL’lik yatırım yapıyor. KASKİ’miz tarafından Bünyan ilçemizde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verebilmek için muhtelif bölgelerde kanalizasyon hattı imalatı gerçekleştiriliyor. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız sorunsuz, saat gibi tıkır tıkır işleyen bir altyapıya kavuşacaktır. Rabbim güç kuvvet verdiği sürece aynı azimle, aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. Yapılan çalışmaların Bünyan ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 siyasetten.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.