Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-05-24 00:00:51

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Koç'a 90 gün hak mahrumiyeti cezası

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Fenerbahçe’nin, 19 Mayıs’ta oynanan Galatasaray-Fenerbahçe Trendyol Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 11. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 620 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Fenerbahçe’ye taraftarlarının ve mensubunun neden olduğu saha olayları nedeniyle 336 bin TL para cezası verildi.
Aynı müsabakada Fenerbahçe’nin, zaman çizelgesine uygun hareket edilmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 112 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Fenerbahçe, Antrenörlerin Statüsü ve Çalışma Esasları Talimatına aykırılık nedeniyle 250 bin TL para cezası ile cezalandırıldı.

Fenerbahçe’nin, yöneticilerinin müsabaka sonrası kulüp resmi sosyal medya hesabından yapmış oldukları açıklamalarda yer alan sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle 600 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım Ali Koç, müsabaka sonrası kulüp resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareket nedeniyle FDT’nin 36/1-b maddesi uyarınca ve FDT’nin 11. maddesinin uygulanması suretiyle 90 gün hak mahrumiyeti ve 780 bin TL para cezası ile cezalandırıldı.

Fenerbahçe idarecisi Selahattin Baki’nin, müsabaka sonrası kulüp resmi sosyal medya hesabından yapmış olduğu beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareket 32 gün hak mahrumiyeti ve 150 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Fenerbahçe sporcusu İrfan Can Eğribayat’a rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 3 resmi müsabakadan men ve 58 bin 500 TL para cezası verildi.

Fenerbahçe sporcusu Mert Hakan Yandaş’ın, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 5 resmi müsabakadan men ve 39 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 siyasetten.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.