Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2023-05-25 15:49:26

Emirates SkyCargo, Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri için yeni özel çözümler sunuyor

Emirates SkyCargo, yenilenen “Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri" ürün yelpazesi altında, global sağlık sektörü için özel olarak hazırlanmış iki yeni çözümü piyasaya sürdü.

Havayolunun "Yaşam Bilimleri ve Sağlık Hizmetleri" portföyü, pazar lideri ilaç taşımacılığı çözümlerini kapsarken, bunlara iki yeni çözüm ekliyor: Emirates Vital ve Emirates Medical Devices - her ikisi de amaca uygun ve geleceğe hazır olması için müşterilerle istişare edilerek geliştirildi.

Emirates SkyCargo ekibi, yeni hizmetleri global ölçekte uzman nakliye aracıları ile yakın iş birliği içinde hayata geçirecek.

Emirates SkyCargo Bölüm Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“İlaç lojistiği sektöründe zaten mevcut durumda pazar lideri konumundayız ve dünya genelinde her hafta yaklaşık 2 milyon kilogram ilaç kargosu taşıyoruz. 2015'ten bu yana kapasitemizi geliştirmek için 200 milyon doların üzerinde yatırım yaptık. Bu sayede, ilaç ve daha geniş yaşam bilimleri alanında çok güçlü bir uzmanlığa ve içgörüye sahibiz. Müşterilerimizi dinleyerek, kişiselleştirilmiş hasta tedavilerinde global sağlık endüstrisinin ilerlemesini desteklemek ve hassas malzemelerle ekipmanların taşınması için hava kargo lojistiğinde artan öncelikli hizmet ihtiyacını karşılamaya yönelik bir fırsat gördük. Sadece müşterilerimiz için değil, aynı zamanda onların nihai müşterileri olan bireysel hastalar için de daha iyi bir dünya sunma konusunda yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Ürün yelpazemizi genişleterek bu çözümlerin amaca uygun ve geleceğe yönelik olmasını sağlayarak, dünya çapında daha fazla yaşama fayda sağlamak için daha fazla miktarda hayati tedavi ekipmanları ve malzemeleri taşımayı hedefliyoruz.”

Global sağlık hizmetleri hava lojistiğinde yeni bir çağ

Klinik deneyleri, insan organlarını ve dokularını, hücre ve gen terapisini taşıyan Emirates Vital (AXT), vaat edildiği gibi teslim edildiğinden emin olmak üzere her gönderiyi izleyen Emirates kontrol kulesi ekibiyle birlikte standartların çok ötesinde bir hizmet sunmayı planlıyor.

Emirates Medical Devices (AXM), hastalıkların teşhisi, önlenmesi, tedavisi ve izlenmesi için kullanılan ekipmanların teslimatını destekleyen bir başka yeni bağımsız ürün olarak ön plana çıkıyor. Ventilatörler ve test kitlerinden X-ray makinelerine ve MRI'lara kadar her şeyi taşımak için tasarlanan hizmet, taşınan tüm kargoların gelişen Tıbbi Cihaz Yönetmelikleri ve İyi Dağıtım Uygulamaları uyumluluğunu takip etmesini sağlıyor.

Dünya lideri lojistik tesisleri

Emirates SkyCargo, Emirates'in modern geniş gövdeli uçak filosunun yanı sıra 11 özel Boeing 777 kargo uçağında yüksek kargo kapasitesi sunuyor. Dubai'deki merkezinde havada üç saate kadar varan transit süreleri sunan ve en yeni teknolojiyle inşa edilen iki kargo terminali işletmektedir. Terminaller yılda yaklaşık bir milyon tonluk toplam kargo kapasitesi sunmakta olup, bunu 1,3 milyon tona çıkarma imkanı bulunmaktadır. Çabuk bozulan ürünler ve ilaçlar gibi sıcaklığa duyarlı mallar için 15.000 m2'lik özel depolama alanı bulunmaktadır.

SkyCargo'nun ilaç soğuk zincir elleçleme kapasitesi, 9 ana güverte soğuk hava aracını, 41 alt güverte soğuk hava aracını ve ayrıca 12 soğuk hava kamyonu içeriyor. Üç katmanlı ürün yelpazesi, yüksek sıcaklık toleranslı ilaçlardan aktif konteyner sıcaklık kontrolü gerektiren yüksek değerli kargoya kadar her ürün için nakliye imkanı sağlıyor.

Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 siyasetten.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.